Centrum Targowe Murator EXPO
.

W dniach 27 - 29 kwietnia 2007, w Warszawie na terenie COS TORWAR odbyły się VIII targi Budowlane Murator Expo 2007. Targi organizowane są od siedmiu lat i odwiedza je każdorazowo blisko 10 000 osób zainteresowanych jak mądrze, nowocześnie i bez błędów budować domy solidne, zdrowe, na miarę możliwości finansowych. Na targach nasza firma zaprezentowała kilka kominków z naszej nowej kolekcji. Na naszym stoisku klienci mieli okazję zapoznać się z różnymi typami obudów kominkowych z kamienia naturalnego. Ponadto  mogli  bezpośrednio  zasięgnąć porady  jak najlepiej usytuować kominek w pomieszczeniu  jak również skonsultować projekt własnego domu jeszcze przed rozpoczęciem budowy i przedyskutować wszystkie możliwe rozwiązania.
Na konsultacje nigdy nie jest za późno, choć najlepiej skorzystać z nich przed rozpoczęciem budowy.

Jednak najwięcej pytań i problemów mieli klienci , którzy już skończyli budowę domu lub byli na etapie prac wykończeniowych . Częstym problemem  w planowaniu kominka było usytuowanie istniejącego komina oraz ukierunkowanie wlotu spalin do komina . Niestety wielu klientów dopiero na tym etapie zastanawia się jak usytuować kominek kiedy już komin został postawiony i przykładowo wystaje ze ściany na około 50 cm i wylot spalin jest z przodu więc cały kominek wraz z kominem zajmie ponad 120 cm a to zajmuje zbyt dużą część pomieszczenia. To po raz kolejny potwierdza sytuacje w której zdecydowanie brakuje informacji , że już na etapie planowania komina powinniśmy myśleć o usytuowaniu kominka aby uniknąć wielu dodatkowych kosztów. To samo można powiedzieć o podłożu pod kominkiem – wielu klientów nie posiadając wizji jaki kominek i o jakich gabarytach chcieliby postawić już wcześniej układa często drogą glazurę  a kominek który ma stanąć okazuje się zdecydowanie większy od  podłoża z glazury. O tych oraz o wielu innych problemach można się było dowiedzieć w trakcie trwania targów.  Właśnie targi to doskonałe miejsce do spotkań z klientami i omawiania  nawet tak  szczegółowych kwestii jak wymiary konkretnych modeli kominków jego usytuowania oraz wielu innych technicznych oraz estetycznych aspektów. Bardzo miłym akcentem targów okazała się nagroda jaką przyznano nam za najładniejsze stoisko targowe, znalazło to także potwierdzenie w opinii klientów którzy bardzo często podkreślali oryginalny charakter naszych produktów oraz sposób ich prezentacji.

Ale za największe osiągnięcie  tych targów należy uznać możliwość bezpośredniego zapoznania się dużej ilości klientów z pięknem piaskowca oraz marmurów z których wykonujemy nasze obudowy oraz fakt promowania na szerszą skalę naturalnych surowców w zakresie wykańczania wnętrz