Targi nowości
.

Targi instalacje 2008 w Poznaniu to największa tego typu impreza targowa w Polsce.
W tegorocznej edycji wzięło udział 537 wystawców z 21 państw, którzy zaprezentowali swoja ofertę w pawilonach o łącznej powierzchni 31 tyś m2.

Specjalistyczne targi są miejscem biznesowych spotkań  fachowców z producentami i dystrybutorami. Jedną z wyjątkowych atrakcji tegorocznych targów było zaprezentowanie firm z branży kominkowej pod hasłem Kominki w Akcji. W specjalnie wydzielonym pawilonie odwiedzający mogli zapoznać się z nowościami  oraz bardzo szeroką ofertą firm kominkowych.  Na stoisku firmy Mikołajczyk zaprezentowano nową kolekcję kominków z wykorzystaniem laminatów oraz wysuwanych zasobników na drewno i akcesoria kominkowe. Jako jedyne stoisko dwupoziomowe w całym pawilonie  cieszyło się szczególnym zainteresowaniem klientów. Potwierdzeniem walorów estetycznych stoiska oraz prezentowanych produktów było przyznanie nagrody Acantus Aureus za najciekawsze stoisko. Wielu klientów indywidualnych było zaskoczonych, że obudowy firmy Mikolajczyk to produkty polskie, ponieważ Sposób ich prezentacji, wykonanie a w szczególności wzornictwo kojarzyło się wielu osobom z produktem zagranicznym. Trzeba zaznaczyć, że firma Mikołajczyk jest jedyną firmą w kraju, która stworzyła własną autorską kolekcję kominków z kamienia naturalnego. Właśnie oryginalność i nietypowe rozwiązania są największym atutem firmy co najczęściej podkreślali odwiedzający. Targi okazały się także dobrą okazją do spotkań z aktualnym zagranicznymi odbiorcami oraz wspaniałym miejscem na zaprezentowanie się nowym potencjalnym klientom. Takie też było założenie marketingowe firmy aby swoim uczestnictwem w targach  pokazać  kierunek oraz potencjał jakim dysponuje firma oraz zaznaczyć miejsce jakie zajmuje wśród  znanych polskich i zagranicznych marek działających na rynku krajowym. Imprezę targową  należy uznać za udaną wszystkie ważne i zaplanowane spotkania  z klientami odbyły się i przebiegły owocnie. Nawiązano także wiele nowych kontaktów handlowych ale co najważniejsze opinie i wrażenia klientów indywidualnych  zwiedzających  nasze stoisko utwierdziły nas w przekonaniu, że nasza nowa kolekcja kominków znajdzie wielu potencjalnych nabywców.

Ministerstwo Infrastruktury na targach

Przedstawiciele Ministerstwa także czynnie uczestniczyli w tym największym wydarzeniu dla branży Instalacyjnej w Polsce. Na seminarium poświęconym technikom instalacyjnym w budynkach niskoenergetycznych, Podsekretarz Stanu p. Piotr Styczeń mówił o konieczności stworzenia właściwych narzędzi pozwalających na gospodarowanie energią cieplną jako elementów kształtujących rynek obrotu nieruchomościami. Podczas spotkania na temat nowoczesnych technologii w ciepłownictwie sieciowym, Wiceminister podkreślił, iż gwarancją prawidłowo wykorzystanej energii są właściwe relacje Między producentami energii, firmami zajmującymi się przesyłem oraz użytkownikami energii cieplnej.

Już za dwa lata w Poznaniu
Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji największych w Polsce targów dla branży instalacyjnej, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.